To se mi stalo včera: u katastrofálního úřadu (www.cuzk.cz) v Kobylisích – je tam přechod a dost velký cvrkot – jen těch autobusů do Bohnic, pak regionální autobusy směrem na Zdiby, Odolena Vodu….
K přechodu se blíží volvo, pěkné, červenohnědé – takový člověk,jak přišel rychle k penězům a jakých je v Praze spousty. Je pravda, že ne všichni jezdí přes šede, ale tenhle jó.
Asi tak 20m před přechodem se ozval výstražný signál, pod maskou chladiče to začalo modře blikat a pan řidič zrychlil přes 70! Zbyl po něm nehezký pocit a trochu zplodin.
Asi tak za 10 minut totéž, v opačném směru. Pan řidič asi nenašel,co hledal!
Nevím jak vy, ale já jsem přesvědčen, že zákon umožňující ministerským vozům přednostní jízdu je zbytečný a že je nemravný! Nikdo mne nepřesvědčí, že pan ministr nemůže vstát trochu dříve, dodržet kázeň ve svém rozvrhu a být včas na místě, stejně jako všichni ti lidé, které zastupuje.
Obávám se, že ministerští řidiči jsou ještě z velké části titéž vozkové, co vozili naši bolševickou věrchušku. A když pomyslím: jaký pán – takový krám, jde mi z toho mráz po zádech.
Páni ministři, páni poslanci, to se nestydíte ani trochu?!