Po strakonické jsem jako řidič jel poprvé v roce 1970… a co pamatuji, za Zlíchovem, přes Chuchli a Lahovice byla povolená rychlost zvýšená – tak kolem 80 km/hod.

V roce 2006 se u nás po dlouhých létech zavádělo ježdění po obci padesátkou. Přijal jsem celkem jako rozumný argument, že při střetu automobilu s chodcem při rychlosti 50 km/hod má chodec jakous-takous šanci k přežití, kdežto při šedesátce již ne. Také jsem přijal s povděkem nejen příslib, ale také realizaci zrychlení dopravy v úsecích, kde rychlost 50 nemá smysl (ul.5.května vPraze….).

Jak jde čas, jsem však svědkem plíživého zavádění staré buzerace, rychlostníků 40 (po roce 2006 se mluvilo,že jsou zbytečné – že přece 50 stačí!) a neskutečných omezení na silnicích s parametry dálnice/silnice pro motorová vozidla.

Jako poslední lahůdka mne dopaluje omezení 50 za pumpou v Chuchli směr Lahovice. Prý kvůli hluku. (Zajímavé: v protisměru hluk nevadí.) Tož – jak chcete: namísto 80 km/hod při 2500 ot/min na „čtyřku“ jedu 50 na „trojku“, bratru 3200 ot/min…  s příslušným zvukovým efektem…  abych řehtal spolu s úředním šimlem!

Jako záchrana mého duševního zdraví funguje billboard občanského sdružení OSBID za pumpou v Chuchli.

http://www.osbid.cz

Neváhejte! Pro mne byl velmi dobrý pocit, že mnoho lidí vidí tuto situaci stejně/podobně jako já + hafo docela užitečných rad, informací a názorů.

Zkrátka: Padesátka na strakonické je hovadina!