Tož tak. Žiji na vesnici malé, skoro všichni se zde známe – a i když jste s někým nebyl přímo představen, je zde normou popřáti dobrého dne.
Naše obec je tak malá, že nemá ani náves. A samoobsluha je zde malá tak, že pouze náš spoluobčan vietnamského  (?) původu je schopen se uživit jejím provozem…
Před samoobsluhou jsou vývěsné skříňky jednotlivých politických stran. Pěkně pohromadě. Takže vidíme sousedům do karet.

Odmítám vládní politiku restitucí církevního majetku! Hřímá z okénka KSČM pan doktor – veterinář. Víme, jak spravedlivě naložit se 130 miliardami majetku!

Hm… Už za bolševika mi kdosi radil, že když bolševik něco tvrdí, každé slovo je lež. Vemme si to pěkně od konce. Víme jak spravedlivě naložit… Jak spravedlivě? Jak chce strana, která jen vyměnila vercajk za ovoce, ale jinak je to stejná ….., spravedlivě naložit s penězi, které ukradla? Já se domnívám, že ukradenou věc je spravedlivé pouze vrátit. I s úroky.

Odskáčeme si to všickni. Ten rozkradený majetek se musí vrátit. Už jen proto, že pozemky, nemovitosti, památky – stát už to nedovede ufinancovat (pane Špidla, kam jste dal zdroje?). Stát je špatný hospodář. Prostě ten majetek vraťme, proboha!

Podívejte se, jak naše vesnice, města i nakonec příroda, jak se změnili k lepšímu. To nebyl zázrak, pouze bolševik šel do hajzlu a lidé se  mohli začít starat o svůj majetek!

Tak nějak bude vypadat i církevní majetek za nějakých …cet let, až ten hrozivý dluh bude splacen. Dluh majetkový, dluh finanční, dluh morální. Ne, já nejsem věřící a církvím obecně nefandím. Ale majtek církví pochází z práce věřících, kteří v dobré víře tento majetek pomáhali budovat. A není důvod – právní ani morální tento majetek krást!

Vládní strany bývají označovany za strany korupčníků a zlodějů. Teď nastává doba, když se k moci dostává strana, která chce zlodějinu uzákonit!

Tímto zdravím levicové voliče.
Tímto přeji dobrý den odborářům, kteří jdou své politické požadavky přednést v sobotu do Prahy.

… bože odpusť jim, neboť nevědí co činí…