No jo, táhnu šňúru školení, je podzim, podniky zjišťují, kolik jim zbylo peněz, a v Bratislavě nějaký instruktor ochořel… taxem obdržel majlíka s nabídkou – no a trávím svoje dny v Bratislavě.

Pomalu si na Bratislavu zvykám, tato situace se již opakuje z let minulých. Jak se tak rozhlížím, nalézám věci, dříve mi dobře utajené. V Bratislavě je moc drahý kafe! Není to můj nález, ale v médiích proběhly fejetony, že kafě v Bratislavě nepatří k nejlepším, ale rozhodně k nejdražším v EU. Ještě loni byla běžná cena za 1 esspreso 2,80EUR!!!

Letos jsem se vypravil do farmárskej tržnice, je to na křižovatce, kde je zastávka MHD Trnavská. Stánky různé úrovně jak kvalitativní, tak cenové a poměrně vzadu… se krčí stánek s trochu těžko uchopitelným jménem: BARZUZ. Nakouknu na sortiment: Brasila Santos, Etipia Sidano, Guatema genuine Antigua, Costa Rica SHB Tarazzú, Jamaica Blue Mountain… Ten ceník má 48 položek – blendy nepočítám.

Laik se diví, odborník žasne a našinec zajde. Kolik že by stálo doppio?! Cože?!!? Slovy: jednoeuročtyřicetcentů! Až na tu Jamaicu,  ta je za cca dvojnásobek (kdo ví,ví!). Chcete cibetkový kafe? No problem – ale je na vás poměr cena/výkon. Výkon hodnotit nebudu, cena je 10. Euro.

Co dodat? Až budete v B. – zajděte! Ten zážitek mi zpříjemňuje cestu do práce, cestou se stavím na jedno, ten zážitek mne vzpruží, když jsem za celý den před projektorem utahaný jako kotě a čelisti mám ze samého mluvení ztuhlé…. Obsluha velmi příjemná, ceny opravdu přijatelné a zážitek nezapomenutelný.

https://www.facebook.com/KafeHausBarzzuz