Kdysi, v minulém životě, jsem byl obchodníkem. Abychom nepřeháněli – zabýval jsem se obchodem. A jako takový jsem se brzy naučil, že základem dobrého obchodování je dobře koupit a pak dobře prodat.

U koho jsem nakoupil, za kolik a v jakém množství – to jaksi patřilo k firemnímu know-how a patřívalo k dobře střeženým firemním znalostem. Zrovna tak i další krok, komu, kolik a za kolik jsem prodal. Konkurence se pídila po těchto údajích, aby vás mohla napodobit anebo vaši nabídku přebít.

Bylo na obchodníkovi, aby na základě svých zkušeností, znalostí trhu a na základě psychologie odhadnul jakou cenu má nabízet jak dodavateli, tak odběrateli, kolik zboží má nakoupit, aby jej na skladě neměl přebytek, ale aby jej bylo dost…..

Tento chaos nyní končí. Náš stát, ten moudrý hospodář (jmenujme jako příklad za všechny, podniky jako ČSA, ČD, správu důchodového zabezpečení a další….) si nyní povede přesnou databází, přesnou evidenci, kdo u koho za kolik a kolik nakoupil, komu, za kolik a kolik toho prodal.

Je libo zlikvidovat konkurenci? Ale prosím – poslužte si údaji z naší databáze! Že jsou data v databázi důvěrná? HA-HA! Jsme v Česku! Tady se prolátly a na veřejnost vytáhly jiná tajemstvíčka! I ta přísně tajná z análů rozvědek a archívů různých bezpečností!

Kolik to bude stát? Ale prosím Vás! Přece jsme si všichni rovni! A někteří rovnější!

Takže počítám, že Agrofert to bude mít zadarmo…

Na závěr otázka k ověření pochopení textu: proč se registrační pokladny budou zavádět nejdříve ve stravovacích podnicích?