Úvodní stránka

Nida 12.8.2012

zpět

Zpět na blog

Děda rozhodl: na základě úspěšného kolovýletu do Preily uděláme delší výboj – do Pervalky, popř. až do rezervace, k pohyblivým dunám, na Naglios kopa. Je to cca 40 km, takže Sofie pojede na tandemu.
První problém byl sehnat kolo s tandemem. Jedno! jsme v Nidě našli. Ráno jsme vyrazili dříve, aby je nám někdo nevyfoukl. Ale běda! Po prvním kole na parkovišti řev: ono se to vaklá! Taxme odmontovali postupně blatník, zpětnou odrazku a snížili sedadlo tandemu o další cenné 3 centimetry. Pak jsme kroužili po parkovišti (bez předního jezdce, jen pěšky), dokud si zadní jezdkyně trochu nezvykla. Paxme opatrně vyjeli. Za tu cestu se naše cyklistka otrkala natolik (pomohl i zvonek, který nám ochotný pán v půjčovně namontoval), že na zpáteční cestě už vesele dováděla – a honila dědu jak nadmutou kozu! Dlužno se ale zmínit, že také vydatně šlapala – bylo to doopravdy poznat, když zabrala!
Na cestě zpět, pod Vecekrugo kalnas už toho měla dost. Dali jsme oddech – stačila necelá půlhodinka na prospání – a cesta do Nidy ubíhala jak v rychlém filmu.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: