Úvodní stránka

Múzeum dopravy Bratislava.

zpět na blog

zpět na blog

Skončil se můj další týden působení v Prešpurku. Práce, která mne nesmírně zajímá, dost svazuje – ale na druhé straně nesmírně osvobozuje – ale to je jiná pohádka a úvaha na 3x A4 a máte na to 90 minut, studenti! Nebavily mne ceny piva na prešpurském nádraží i vyšel jsem před, zda libá samoobsluha nenabídne orosený petáč, jež by mi pomohl překonat ty 4 hodiny mezi Prešpurkem a Matičkou. Market ani supermarket jsem nenašel, lidojemy se vyskytují na periferiích (lidojem= komplex staveb a atrií – vesměs zastřešený a klimatizovaný prostor, kde lid nachází náhražku městského obchodního centra, s cenami služeb dost nehoráznými). Ale mou pozornost upoutala zcela nenápadná cedulka: Bratislavské dopravné múzeum. Ano, hned vedle Bratislava – hlavná stanica.

Přechod do bývalých prostor skladišť mi skoro způsobil šok: najednou klid, ticho…. Aktuální výstava: lesní železnice. Ano. I fotku provozu z Arnoštova tam měli! (O tom zase někdy jindy!)  Na to jsem si vyhradil 15 minut.

A pak jsem vyšel na „perón“. Proběhl jsem jej. A rychle se vrátil k pokladně. Povolenka pro foťák. Dovolte mi, bych se podělil. Věděli jste, že nákladní motorový vůz M 140 existuje?  Teď nevím, zda M140.0 (prototyp) nebo M140.1 (3 exempláře „seriové“), ale já jej uviděl!

Více o tomto voze naleznete v publikaci Jindřicha Beka Atlas lokomotiv II, anebo ZDE.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: